Frame 1 (3)

Microblading: Následná péče po aplikaci

Dodržování správné následné péče po aplikaci microbladingu je nezbytně důležité, abyste dosáhla těch nejlepších výsledků. Pokud se těchto instrukcí nedržíte, riskujete, že vaše obočí nevydrží krásné tak dlouho, jak by mělo, a zároveň by se do otevřené rány mohla dostat infekce. Následná péče je stejně důležitá jako samotný úkon. V tomto článku se proto dozvíte několik důležitých kroků, které jsou třeba po aplikaci dodržovat.

V dnešní době, kdy si většina mladých dívek myslí, že vzhled je to, co je učiní milovanými, popularita kosmetických úprav vzhledu, stejně tak jako zákroků plastické chirurgie, roste. Široké a plné obočí je momentálně jeden z největších trendů. Microblading patří mezi jednu z nejpřirozenějších a nejšetrnějších metod permanentního tetování obočí. Je ale stále důležité mít na paměti, že permanentní make-up otevírá a narušuje pokožku, proto správná následná péče zabrání vniknutí bakterií a rovněž zajistí, že vám pigment v obočí vydrží déle. V jednoduchosti je krása, říká se. A to samé platí v péči o vaše obočí. Průběh hojení a finální vzhled z velké části závisí na aktivitě vaší pokožky a také na vlivu vnějšího prostředí. Proto je rychlost a průběh hojení u každé z nás individuální a každé z nás se vyvíjí tetování jinak.

Microblading a následná péče

Absolutně nejlepších výsledků dosáhnete, když vaše obočí budete dodržovat po aplikaci suché a nebudete do něj zasahovat. Nejlepších výsledků je většinou dosaženo takzvaným nicneděláním. Méně znamená více!

Jak pečovat o obočí po aplikaci?

· Ihned po tetování si z obočí vymačkávejte čistým papírovým ubrouskem tkáňový mok

· Během prvních 14-ti dnů udržujte obočí suché

· Pokud je to možné, spěte na zádech

· Aplikujte na obočí několikrát denně hojivý krém doporučený vaší kosmetičkou

Čemu se naopak vyvarovat?

· Alespoň týden po aplikaci nenavštěvujte sauny, solária, bazény, posilovny ani další místa, kde se můžete zpotit

· Při mytí dávejte pozor, aby se vám na obočí nedostala voda

· Vyhněte se také přímému slunci

· Nepoužívejte make-up

· Při běžném nanášení pleťového krému se oblasti obočí vyhněte

První fáze hojení

První fáze hojení trvá přibližně 3-8 dní. V této době pokožka začíná odlučovat pigment, čímž se vytváří stroupky. Tato fáze hojení je nejdůležitější, a proto je jí třeba věnovat největší pozornost. Vytvořené stroupky nesmíte namáčet, mazat, ani se jich jakkoli dotýkat. I když je to někdy obtížné, protože pokožka při tvoření stroupků svědí, je třeba je nechat samovolně odpadnout, aby s nimi neodpadla i barva.

Druhá fáze hojení

Druhou fází hojení je pigmentace. Až stroupky odpadnou, můžete mít pocit, že se stroupky vyloupaly i s barvou, a obočí je příliš světlé. Avšak nepanikařte! Teprve teď nastává období, kdy se obočí bude zbarvovat, které může trvat až šest týdnů. Zbarvování může působit místy také nerovnoměrně, avšak je to naprosto přirozený proces. Pigmenty se během těchto šesti týdnů ustálí. V případě, že se vám i tak obočí bude zdát světlé nebo budete mít někde nedostatky a stroupek odpadl i s barvou, je možné bledá místa doladit a barvu ztmavit při korekci.

Jak udržet vaše obočí krásné co nejdéle?

Po úplném vyléčení pokožky bude třeba pečovat o své obočí i nadále, aby vydrželo krásné co nejdéle. Na tetované místo nenanášejte pleťové krémy, make-up, žádné samoopalovací krémy ani krémy na pigmentové skvrny. Naopak při slunění se doporučuje tetované místo chránit krémem s ochranným faktorem 50. Microblading vydrží zhruba 12-18 měsíců.

Čím lépe se budete o své obočí starat, tím déle vám taky vydrží. Proto doufáme, že vám naše rady budou přínosem, a vaše obočí díky těmto tipům bude krásné a vydrží co nejdéle. Máte i vy osvědčené triky, kterých se držet po aplikaci microbladingu? Budeme rádi, když se o ně s námi v komentářích podělíte a napíšete nám Vaše zkušenosti!

Ladislav Janků